V Brezne založili poslanci „už založené“

Autor: Radovan Majerík | 25.9.2014 o 20:15 | (upravené 25.9.2014 o 21:43) Karma článku: 4,73 | Prečítané:  1251x

Klub tzv. „nezávislých“ mestských poslancov niekedy koncom roka 2013 založil novú obchodnú spoločnosť so 100 % majetkovou účasťou mesta, so základným imaním – vkladom 5000 eur (čo je zhruba 5 mesačných platov konateľa aj s odvodmi). Nazvali ju Mestský podnik služieb (MPS). V predmete podnikania tejto spoločnosti sa objavili duplicitné činnosti Technických služieb mesta Brezna. 

Podľa mestskej poslankyne Majerčíkovej (citujem) je „na území mesta dostatok činností, ktoré nestíhajú vykonávať Technické služby“. Poslanci chceli ponúkať služby, a dlhodobo nezamestnaným prácu. Tak sa založil nový podnik ..

Do vedenia spoločnosti sa dostal bývalý riaditeľ úradu práce Roman Porhajaš, keďže sa prihlásil do výberového konania ako jediný uchádzač.

Týždenník MY-Horehronie venoval tejto obchodnej spoločnosti vo štvrtom čísle tohto roka celú druhú stranu. Písal o tom, ako sa rozbieha jeho činnosť, čo plánuje v najbližšom období realizovať, no proste aký bude podnik úžasný, a vraj "dôležité je že konateľ zámeru verí"!

Konateľ MPS Porhajaš sa pre noviny vyjadril že je to „pre neho osobná výzva,... a má aj celkom dobré znalosti o tom, kde hľadať zdroje na získanie financií“ a, "že budú fungovať z prostriedkov, ktoré si sami vyrobia" ...

Konateľ mestského podniku služieb po asi piatich mesiacoch vo svojej funkcii dobrovoľne skončil. Poslankyňa Majerčíková, ktorá bola hlavná iniciátorka založenia takejto spoločnosti, v tom istom čísle týždenníka tvrdila, že "dnes nikto nevie zaručiť, či bude podnik na začiatku ziskový, no treba vidieť aj sociálny rozmer tohto projektu. Spočíva v tom, že sa pokúsime nájsť prácu pre dlhodobo nezamestnaných, ktorí sa na normálnom pracovnom trhu nevedia uplatniť.“ 

Dnes je situácia taká, že Mestský podnik služieb defacto nefunguje. Mesto už od založenia „zadotovalo“ podnik dosť vysokou sumou. Nezdá sa vám, že za pár mesiacov fungovania akejkoľvek spoločnosti je na mieste očakávať výsledky a vôbec zmysel založenia tohto podniku? Ale to vie asi len pár ľudí. Príliš draho vyšiel mesto tento pokus niektorých jednotlivcov z radu mestských poslancov.. Žiaľ aj niektorí z týchto poslancov, ktorí schválili založenie takéhoto nezmyslu bez akejkoľvek zodpovednosti,  kandidujú aj v tohtoročných voľbách a hrdia sa aké úspešné návrhy predkladajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?